Справа № 639/11964/14-ц
2-о/639/104/14
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2014 року Жовтневий районний суд м. Харкова
у складі: головуючого – судді Труханович В.В.
за участю секретаря – Антохіної О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Харкова про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
До Жовтневого районного суду м. Харкова звернувся ОСОБА_1 з заявою, в якій просив суд встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є рідним сином ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який постійно проживав за адресою АДРЕСА_1 та помер ІНФОРМАЦІЯ_3.
В обґрунтування своїх вимог заявник посилався на те, що його батько, ОСОБА_2, який постійно проживав за адресою АДРЕСА_1, помер ІНФОРМАЦІЯ_3. Згідно документів, а саме паспорту громадянина України, пенсійного посвідчення, прізвище батька ОСОБА_2.
Заявник, ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 в м. Харкові. Згідно свідоцтва про його народження в графі «батько» записано – ОСОБА_2.
Батько помер ІНФОРМАЦІЯ_3. В свідоцтві про смерті прізвище батько зазначено як ОСОБА_2.
Оскільки наявні розбіжності в прізвище заявника та його батька, ОСОБА_1 не може отримати гроші, що передбачені законом після смерті особи, тому він вимушений звернутися до суду з даною заявою.
Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутністю.
Представник заінтересованої Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Харкова, в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, проти встановлення факту не заперечує.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає що заявлені вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_2, 1952 року народження, помер ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1. (а.с. 7)
Згідно паспорта громадянина України, пенсійного посвідчення, довідки про причину смерті прізвище померлого зазначено як «ОСОБА_2». ( а.с. 8-10)
Заявник зазначає, що померлий ОСОБА_2 є його рідним батьком, з я ким він проживав за однією адресою АДРЕСА_1.
Як вбачається зі свідоцтва про народження ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в графі «батько» зазначений ОСОБА_2. ( а.с. 6)
Крім того, в судовому засіданні було встановлено, що заявник ОСОБА_1 та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстровані за однією адресою АДРЕСА_1. ( а.с. 4,8)
Як зазначає в заяві ОСОБА_1 встановлення факту родинних відносин між ним та його батьком ОСОБА_4 необхідно йому для отримання в пенсійному фонді України в Жовтневому районі м. Харкова грошової компенсації після смерті останнього.
Згідно із ст. 234 ЦПК України окреме провадження – це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Встановлення факту родинних відносин між фізичними особами передбачено п. 1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 258 ЦПК України заявник у своїй заяві зобов’язаний зазначити який факт він просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт.
Відповідно до п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» №5 від 31.03.1995 року, суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв’язку із втратою годувальника.
За положеннями ч. 1 ст. 234 ЦПК у порядку окремого провадження розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
На підстави вищенаведених доказів, суд дійшов висновку про наявність зазначених у положеннях ст. 234, 258 ЦПК України підстав для встановлення факту родинних відносин.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 5, 8, 11, 15, 60, 208-210, 212-215, 234, 235, 256, 258, 259 ЦПК України, п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» №5 від 31.03.1995 року, суд
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1, зацікавлена особа Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Харкова про встановлення факту родинних відносин – задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є рідним сином ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10-ти днів з дня його проголошення, а особами які не були присутні в судовому засіданні у той же строк з моменту одержання його копії.
Суддя В.В. Труханович