ДОСУДОВЕ ВРЕГУЛЮВАННЯ СПОРУ

ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

ДЕТАЛЬНІШЕ:

Вирішення спорів між учасниками правовідносин в більшості випадків відбувається в судовому порядку.

Така практика дуже поширена в наш час, однак не всі спірні питання необхідно вирішувати виключно в судовому порядку.

Відповідно до чинного законодавства вирішення спору в судовому порядку можливо за умови, якщо всі інші досудові методи вирішення спору вичерпались, в тому числі, якщо законом визначений обов’язковий досудовий порядок урегулювання відповідного спору, або вирішення певного спору можливе   виключно в судовому порядку.   

Однак, з огляду на практичний досвід певний відсоток спорів без особливих проблем можливо вирішити в позасудовому порядку. В такому випадку сторонам правовідносин необхідно разом зустрічатись та вести переговори з метою досягнення згоди в певному питанні.

Оскільки кожен з учасників правовідносин переслідує виключно власний інтерес та має суб’єктивне сприйняття ситуації, то в такому випадку для вирішення спору необхідно залучати фахівців в галузі права – адвокатів, які допоможуть об’єктивно оцінити перспективи в досягненні певного консенсусу між сторонами.

Вирішуючи спір в досудовому порядку, Ви маєте можливість отримати вигідніші умови, економію часу та коштів.

Будь-який судовий процес – це додаткові судові витрати, які включають в себе: судовий збір (розмір якого залежить від суті спору), витрати пов’язані з розглядом справи: на професійну правничу допомогу, залучення свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведення експертизи, витребування доказів, проведення огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпечення доказів.

Окрім того, розподіл судових витрат між сторонами судового процесу відбувається наступним чином:

– судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог;

– інші судові витрати, пов’язані з розглядом справи, покладаються:

* у разі задоволення позову – на відповідача;

* у разі відмови в позові – на позивача;

* у разі часткового задоволення позову – на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Тобто, за результатом розгляду справи, Ви можете як отримати компенсацію за сплачені судові витрати, так і понести додаткові витрати у вигляді компенсації судових витрат Вашому опоненту.  

Щодо економії часу, середня тривалість розгляду судом цивільної справи незначної складності становить від 6 місяців до 1 року, середньої складності від одного до двох років.

Однак, в нашій практиці зустрічались судові процеси тривалістю понад 3 роки! Звісно, що кожна конкретна справа має свій коефіцієнт навантаження, який полягає в наступному:

– суть позовних вимог;

– загальна кількість учасників справи;

– необхідність у забезпеченні позову, витребуванні доказів, забезпеченні доказів;

– проведення експертиз;

– допит свідків та їх кількість.

Також необхідно враховувати, що не завжди всі учасники судового процесу мають змогу з’явитись до суду в день проведення судового засідання, цей фактор неможливо спрогнозувати та передбачити. Все вищевикладене і впливає на термін розгляду справи.

З урахуванням зазначеного, рекомендуємо Вам, перш ніж звертатись до суду для вирішення спору, за можливості, вжити заходів досудового врегулювання спору, а ми, в свою чергу, готові надати Вам професійну допомогу в цьому процесі!                 

Зв’яжіться з нами щодо Вашої справи