Надання правової допомоги у виконавчому провадженні
ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИДЕТАЛЬНІШЕ:
Велика кількість учасників судового процесу вважають, що ухвалене судом рішення, яке закріплює визначений обсяг прав: заявника, позивача, відповідача, є закінченим процесом та дає змогу одразу, буквально після отримання рішення суду, яке набрало чинності, його реалізувати. Така думка є хибною.
Будь-яке рішення суду встановлює, визначає або скасовує певне право учасника судового процесу, однак, щоб Ваше абстрактне право набуло реальних рис зазначене рішення необхідно виконати!
Саме етап виконавчого провадження і є логічним завершенням на Вашому шляху по відстоюванню Ваших прав.
Отримавши копію рішення суду, яке набрало чинності, сторона судового процесу, на користь якої ухвалено вказане рішення суду, звертається до відділу Державної виконавчої служби України або до приватного виконавця відповідного виконавчого округу з метою виконання судового рішення.
На етапі виконання судового рішення трапляються безліч перепон, які можуть стати на заваді досягненню Вашої мети та захисту Ваших прав. Для прикладу пропонуємо розглянути деякі з них.
Припустимо, що рішенням суду на Вашу користь стягнуто шкоду, завдану Вам в результаті ДТП.
В такому випадку Ви впевнені, що незабаром розпочнеться виконання судового рішення та Вам будуть виплачувати вказані кошти.
При цьому, державний або приватний виконавець після отримання Вашої заяви про відкриття виконавчого провадження, виніс лише відповідну постанову про відкриття провадження і жодних інших дій не вчинив.
Однак, окрім відкриття виконавчого провадження, виконавець повинен провести, зокрема, але не виключно, такі дії: розшук наявного майна боржника, встановлення джерел доходу боржника, накладення звернення на заробітну плату, пенсію, стипендію боржника, а вразі наявності майна належного боржнику на праві власності накладення на відповідне майно арешту.
Лише після проведення зазначених дій реально розпочнеться виконання судового рішення.
Наведена в якості прикладу поведінка виконавця розцінюється як бездіяльність. В такому випадку необхідно звертатись з відповідною скаргою або до безпосереднього керівника відповідного виконавця, або до суду.
На жаль, подібні ситуації трапляються постійно та не завжди причиною бездіяльності виконавця слугує його байдужість до роботи або зневажливе ставлення. Такі випадки, частіше за все, зумовлені великим навантаженням на виконавчу систему України загалом.
Звернувшись до нас за наданням правової допомоги у виконавчому провадженні, Ви отримуєте чіткий контроль за дотриманням та реалізацією Ваших прав під час виконання рішення суду.
Зв’яжіться з нами щодо Вашої справи
Не знайдено
Сторінку, яку Ви шукали, не знайдено. Спробуйте деталізувати пошук або скористайтесь навігацією, що знаходиться вище, щоб знайти пост.